Články

Zobrazeny jen články se štítky: Začátečník ×    

19. prosince 2022
Jak na nákupy fotografických objektivů - podle čeho vybírat, na čem doopravdy záleží, na co si dát pozor. Podrobný návod pro ty, kteří nemají mnoho předchozích zkušeností s nákupy fotografické optiky.

27. listopadu 2021
Podrobný návod, jak postupovat, když si vybíráte Váš první, pořádný fotoaparát. Srovnání různých kategorií fotoaparátů, tipy pro výběr fotoaparátu.

14. listopadu 2021
Na co si dát při focení pozor, co dělat a co naopak nikdy nedělat. Video přináší 40 tipů, jak předcházet nejběžnějším fotografickým nehodám.

14. ledna 2020
Úvod do problematiky fotografických filtrů - jaké typy filtrů existují, k čemu jednotlivé typy filtrů slouží, v čem se liší kulaté a hranaté provedení filtrů a jaké filtry má smysl v dnešní době pořizovat.

3. ledna 2020
Co je to odrazná deska, k čemu slouží, čím se liší různé druhy povrchů, k čemu se jednotlivé povrchy hodí a jak se základním způsobem používají nejběžnější typy odrazných desek s pružinovou konstrukcí.

3. prosince 2019
Pro pěkné fotky není nutné jezdit do ciziny. Mnoho krásných a velice fotogenických míst máme i u nás, v České republice. Video představuje některá z nich.

25. srpna 2019
Tipy pro výběr prvního "pořádného" fotografického stativu. Jakou stativovou hlavu zvolit, jaký materiál nohou, jaký počet segmentů, atp. Dozvíte se, co při fotografování skutečně dobře funguje a na čem v reálné praxi doopravdy záleží.

15. srpna 2019
V minulém článku jsme se zabývali nákupy fotografické techniky z druhé ruky. Dnes se na problematiku podíváme z druhé strany, tzn. z pohledu prodávajícího. Řekneme si, jak prodat co nejlépe, co nejrychleji a co nejbezpečněji.

13. srpna 2019
Má smysl nakupovat fototechniku z druhé ruky? Není lepší držet se raději jen nového zboží? Na co je dobré dát si při nákupu pozor? A jak si vybavení během koupě co nejdůkladněji zkontrolovat? Těmto a podobným otázkám se věnuje dnešní článek.

16. ledna 2019
Dvoudílná série článků věnovaná tematice fotografování tzv. "do RAWu". V druhém dílu se zaměříme na klíčovou otázku: "Je z dlouhodobého pohledu lepší používat JPEG nebo RAW?". Tahle otázka je totiž složitější, než se na první pohled zdá.


 starší příspěvky →