Doporučení účastníkům kurzů v souvislosti s šířením SARS-CoV-2

V souvislosti s nepříznivým vývojem epidemiologické situace u nás i ve světě se účastníkům kurzů doporučuje, aby všeobecně dobře známé zásady prevence šíření nákazy virem SARS-CoV-2 (tzv. "koronavirus") dodržovali i při plnění samostatných prací na Online fotoškole.

Účastníci kurzů si z tohoto důvodu mohou sami, i bez předchozí konzultace s lektorem, přiměřeně upravit zadání samostatných prací tak, aby se při jejich plnění vyhnuli zbytečnému riziku. Zároveň je ale žádoucí, aby přitom byl v co největší míře zachován původní záměr a smysl úlohy.

Příklad: Chce-li se např. v zadání fotografování nočního města, pak není vhodné jen kvůli úloze cestovat hromadnou dopravou do centra města a tam na nějakém vysoce frekventovaném místě setrvávat a fotografovat. Pro účely úlohy zcela postačí např. vyfotografovat noční sídliště či vesnici z okna / zahrady / balkonu účastníka. Základní smysl úlohy, tedy nácvik fotografování motivu typu "noční město", se tím plně zachová, aniž by přitom ale bylo nutné podstupovat zbytečné riziko.

Další možností je plnění podobných úloh jednoduše o nějaký čas odložit, až do doby, než se epidemiologická situace uklidní.

Užitečný článek? Chcete vždy vědět o nových článcích? Přidejte si nás zde!

Začínáte s fotografováním? Hledáte ucelený kurz, který Vás rychle a názorně naučí to nejdůležitější, co je třeba pro tvorbu technicky, obsahově i esteticky zdařilých fotografií? Přesně tohle nabízí Kurz základů fotografování.

Kam dál?