← Zpět na stránku Kurzu focení mobilem

Kurz focení mobilem - seznam lekcí

Soupis názvů lekcí kurzu focení mobilem se stručným popisem probíraných témat.

Lekce 1 - Mobilní revoluce
Co znamená příchod mobilů pro fotografii jako obor, co mobil dokáže a co naopak nezvládne, srovnání s "velkými" fotoaparáty.
Lekce 2 - Hlavní ingredience "dobré fotky"
Proč jsou některé fotky lepší než jiné, co dělá "dobrou fotku", v čem má mobil nevýhodu a čím to lze naopak dohnat. Praktické ukázky na konkrétních fotkách.
Lekce 3 - Základní tipy pro focení mobilem
Aneb co můžete udělat teď hned a okamžitě, abyste se dobrali lepší výtěžnosti Vašeho mobilního focení. Základní tipy pro práci s mobilem a pro dosažení co nejlepších výsledků.
Lekce 4 - Kompozice
Problematika kompozice vyložená formou "kompozičních pravidel". Proč je tento způsob chápání kompozice užitečný a v čem tkví jeho omezení. Řada konkrétních, praktických tipů pro lepší kompozice.
Lekce 5 - Světlo
Vše, co do začátku potřebujete vědět o světle a jeho vlastnostech. To abyste světlo začali vnímat, abyste si mohli začít vybírat světlo vhodné pro focení a abyste případně zvládli světlo i aktivně ovlivňovat.
Lekce 6 - Barvy
Vybraná témata z teorie barev a barevného designu aneb výběrem barev a jejich kombinací k atraktivnějším mobilním fotkám.
Lekce 7 - Jak fotit různá témata
To nejdůležitější, co byste měli vědět o různých fotografických tématech a specifikách jejich focení.
Lekce 8 - Úpravy fotografií
Proč je úprava důležitá, základní úpravy snímků v běžných mobilních aplikacích, co nabízí profi fotografické programy.
Lekce 9 - Užitečné příslušenství
Co všechno si můžete k mobilu dokoupit, budete-li si chtít rozšířit své fotografické možnosti anebo si zjednodušit práci.
Lekce 10 - Od mobilu k "velkému" fotoaparátu
Závěrečná lekce věnovaná případnému budoucímu přechodu z mobilu na "velký foťák". Pro koho to má smysl a pro koho spíše ne, co očekávat, pokud pořídíte (bez)zrcadlovku, co tím získáte, o co naopak přijdete a jak se s tím vším popasovat.

Pozor! Výčet probíraných témat není ani zdaleka úplný. Popisy slouží jen pro základní orientaci, o čem ta která lekce je.

Součástí každé lekce je také samostatná práce, tj. většinou focení určitého typu snímku, který následně zasíláte do systému k ohodnocení. V rámci vzniklé diskuse je možné dořešit jakékoliv nejasnosti a zodpovědět případné doplňující dotazy.

← Zpět na stránku Kurzu focení mobilem