Články

Zobrazeny jen články se štítky: Video ×    

5. června 2024
Vše co potřebujete do začátku vědět k tomu, abyste si mohli naplánovat vlastní fotografickou výpravu do italských Benátek.

11. února 2024
Čím se v reálu liší levné a drahé fotoaparáty? Je mezi nimi opravdu tak velký rozdíl v obrazové kvalitě? A co jiného "lepší" fotoaparáty nabízejí oproti cenově dostupnějším alternativám?

24. ledna 2024
Vše co potřebujete do začátku vědět o přepočítávání ohniskových vzdáleností. Čím se liší skutečná a "přepočtená" ohniska, jak se přepočty provádějí a k čemu jsou dobré.

19. prosince 2022
Jak na nákupy fotografických objektivů - podle čeho vybírat, na čem doopravdy záleží, na co si dát pozor. Podrobný návod pro ty, kteří nemají mnoho předchozích zkušeností s nákupy fotografické optiky.

27. listopadu 2021
Podrobný návod, jak postupovat, když si vybíráte Váš první, pořádný fotoaparát. Srovnání různých kategorií fotoaparátů, tipy pro výběr fotoaparátu.

14. listopadu 2021
Na co si dát při focení pozor, co dělat a co naopak nikdy nedělat. Video přináší 40 tipů, jak předcházet nejběžnějším fotografickým nehodám.

14. ledna 2020
Úvod do problematiky fotografických filtrů - jaké typy filtrů existují, k čemu jednotlivé typy filtrů slouží, v čem se liší kulaté a hranaté provedení filtrů a jaké filtry má smysl v dnešní době pořizovat.

3. ledna 2020
Co je to odrazná deska, k čemu slouží, čím se liší různé druhy povrchů, k čemu se jednotlivé povrchy hodí a jak se základním způsobem používají nejběžnější typy odrazných desek s pružinovou konstrukcí.

3. prosince 2019
Pro pěkné fotky není nutné jezdit do ciziny. Mnoho krásných a velice fotogenických míst máme i u nás, v České republice. Video představuje některá z nich.

22. listopadu 2019
Co je to L-destička, k čemu slouží, v čem spočívají její výhody oproti běžné rychloupínací destičce a jakým způsobem dokáže fotografovi šetřit čas.


 starší příspěvky →