Pomůcky pro fotografy

V současnosti jsou k dispozici tyto pomůcky:

Simulátor expozice

Nástroj pro začínající fotografy, který názorně ukazuje vliv expozičních parametrů na celkovou expozici. Slouží k usnadnění porozumění expozičním parametrům a zvládnutí ovládání fotoaparátu v manuálním expozičním režimu.

Kalkulačka hloubky ostrosti

Výpočet hloubky ostrosti, hyperfokální vzdálenosti, velikosti snímané oblasti. Nástroj slouží k plánování záběrů a k výběru vhodného objektivu.

Seřízení monitoru

Pomůcka pro základní seřízení LCD monitoru - kontrast, ostrost, barevné kanály. Slouží zároveň k rychlému ověření seřízení libovolného zobrazovacího zařízení.

Test funkčnosti správy barev

Nástroj pro ověření správného fungování správy barev v prohlížečích (online pomůcka) a v jiných aplikacích (sada testovacích obrázků ke stažení).

Databáze fotografických pojmů

Databáze stručných definic nejdůležitějších fotografických termínů, často navíc vč. krátkého vysvětlení. Jednotlivé záznamy jsou navzájem prolinkované, což umožňuje jednoduše dohledávat souvislosti.

Překladač zkratek na objektivech

Nástroj pro pohodlné zjištění významu zkratek, které různí výrobci používají ke značení svých objektivů. Podporuje objektivy značek Canon, Fuji, Nikon, Pentax, Samyang, Sony, Sigma, Tamron a Tokina.

Fotoporadna

Poradna, kde si můžete nechat zodpovědět Vaše dotazy z oblasti digitální fotografie. Odpovídá autor Online fotoškoly. Služba je bezplatná.