Často kladené otázky

Jaký fotoaparát potřebuji pro Kurz základů fotografování?

Kurz můžete absolvovat skutečně s jakýmkoliv fotoaparátem, neboť velká část probíraných témat je na fotoaparátu zcela nezávislá. Pro plnohodnotné vyzkoušení si všech probíraných témat je vhodný přístroj, který:

Dále je vhodný stativ. Postačí i velmi jednoduchý model.

Jak je kurz časově organizovaný?

Kurz nemá pevný harmonogram, jako je to běžné u docházkových kurzů. Studujete, když se to hodí Vám. Ráno, v poledne, večer; o víkendu, o svátcích, zkrátka kdykoliv chcete. Třeba i o půlnoci.

Kolik je času na vypracování samostatných prací?

Pro samostatné práce nejsou stanovené žádné pevné termíny. Na každou úlohu tedy máte tolik času, kolik budete potřebovat. Musíte se pouze vejít do celkové maximální délky kurzu.

Jak dlouho trvá ohodnocení samostatných prací?

Úlohy hodnotím bez zbytečného odkladu, zpravidla do druhého pracovního dne. Někdy i o víkendech a svátcích. Úlohy vyřizuji i když jsem mimo kancelář, např. na fotovýpravách. Ve výjimečných případech může hodnocení trvat déle (nemoc, cesta do oblasti bez přístupu k Internetu, aj.).

Tip: Čekáte-li na hodnocení nezvykle dlouho, ověřte, že jste úlohu správně odeslali!

Je možné studovat dál, když čekám na hodnocení úlohy?

Ano. Vždy máte odemčené ještě dvě následující lekce, takže můžete ve studiu ihned pokračovat.

Nechci dělat samostatné práce. Je možné absolvovat kurz bez nich?

Samostatné práce jsou klíčovou a nepostradatelnou součástí kurzů na Online fotoškole. Variantu bez prací nenabízím.

Budu pro kurz potřebovat nějaký fotografický software?

Potřebný software je vždy uvedený v nabídce konkrétního kurzu. V základním kurzu se úpravám fotografií věnují pouze dvě lekce. Pro splnění samostatných úloh těchto lekcí si vystačíte s FREE programy nebo s trial verzí Adobe Lightroom. V kurzu pro pokročilé se předpokládá, že již máte k dispozici a běžně používáte buďto Adobe Lightroom, Adobe Photoshop nebo jiný software podobného typu.

Jsem technický antitalent. Zvládnu kurz používat?

Rozhodně ano! Umíte-li se běžným způsobem pohybovat po Internetu a dokážete-li poslat email s přílohou, zvládnete bez nejmenších obtíží i kurz na Online fotoškole.

Chci si k základnímu kurzu koupit nový fotoaparát. Můžete mi nějaký doporučit?

Je-li to jen trochu možné, odložte nákup nové techniky až PO absolvování základního kurzu. Kurz můžete zvládnout skoro s jakýmkoliv přístrojem a po jeho skončení se budete umět o nákupech fototechniky sami mnohem lépe rozhodovat.

Trváte-li na nákupu teď hned, doporučuji vybrat si dle Vašeho rozpočtu jakoukoliv zrcadlovku zn. Canon nebo Nikon se základním zoomem (setový objektiv). Vynechejte nejnižší modelovou řadu, která přináší příliš mnoho omezení a přitom jen minimální cenovou úsporu. Je lepší koupit vyšší model starší generace než naopak.

Dostanu za dokončení kurzu nějaký certifikát?

Ano, musíte však kurz dokončit celý a o certifikát si zažádat. Více informací o certifkátech najdete zde.

Co když kurz nestihnu dokončit v termínu?

Požádejte o prodloužení licence. Účastníkům, kteří standardním způsobem studují - byť třeba pomaleji, než je běžné - vycházím vstříc.

Kam dál?