Kurz focení mobilem - nyní k dispozici

Ode dneška je možné objednávat přístupy do nového Kurzu focení mobilem. Pojďme si při této příležitosti tento nový kurz představit.

Pro koho je nový kurz vhodný?

Primární cílovou skupinou pro tento kurz jsou fotografové-začátečníci, kteří fotí mobilem. Kurz představuje ideální úvod do světa fotografie pro někoho, kdo projevil zájem o focení, avšak kdo se prozatím chce držet smartphonu.

V kurzu se ale ve skutečnosti myslí i na zkušenější fotografy, vč. těch, kteří už ovládají "velký fotoaparát", avšak rádi by ve své každodenní praxi více využívali smartphone, např. z důvodu jeho jednoduchosti nebo neustálé dostupnosti.

Čím se tento kurz liší od ostatních kurzů na Online fotoškole?

Největším rozdílem je rozsah zkrácený na 10 lekcí. Kratší délka činí tento kurz cenově dostupnějším a zároveň i "stravitelnějším" pro méně vytrvalé účastníky. Jinak se kurz drží osvědčeného formátu výklad - cvičení - samostatná práce, který používají i všechny ostatní kurzy na Online fotoškole a který už řadu let dokazuje, že z hlediska výuky "funguje".

Přebírá tento nový kurz obsah z některého z ostatních kurzů?

Nikoliv. Přestože tematicky se tento kurz pochopitelně do značné míry překrývá zejm. s Kurzem základů fotografování, veškeré texty i obrázky jsou opět nové, dříve nepublikované a zpracované s přihlédnutím k potřebám mobilních fotografů. Jedná se tedy o zcela nový, originální výukový obsah zpracovaný odlišným způsobem.

V minulosti jsem absolvoval(a) základní kurz. Má pro mě smysl studovat tento nový kurz?

Pakliže Vás zajímá mobilní fotografie a pakliže Vám nevadí, že část obsahu pro Vás bude spíše opakováním, pak ano, má to smysl. Některá témata už samozřejmě budete znát (např. základní vlastnosti světla, kompozici, atd.), Kurz focení mobilem však často nabízí zase trochu jiný úhel pohledu na danou problematiku anebo zmiňuje souvislosti, které v základním kurzu probírané nebyly. Především však přináší i množství témat zcela nových.

Stojí též za zmínku, že samostatné práce jsou u tohoto nového kurzu zadané volněji, než jak je tomu v případě základního kurzu. Díky tomu se dokáží velmi dobře přizpůsobovat odlišným potřebám jednotlivých účastníků. I pokud jste tedy v minulosti absolvovali základní kurz, při studiu tohoto nového kurzu byste v žádném případě neměli mít pocit, že v rámci úloh děláte to samé, co minule. Ve skutečnosti bude na Vás, co přesně budete fotit a jak.

Opravdu byly všechny fotky v novém kurzu vyfocené mobilem?

Ano, skutečně - všechny fotky v tomto kurzu jsou autorské a byly vyfoceny mobilem. Týká se to dokonce i fotek, u kterých byste to možná nečekali, např. studiových fotek příslušenství, atd. Jedinou výjimku představuje jeden z obrázků v první lekci, který je převzatý, což je u něj však výslovně uvedeno.

Je tento kurz možné studovat přímo na mobilu?

Ano, kurz má vyřešené mobilní zobrazení. Ostatně totéž platí pro všechny kurzy na Online fotoškole. U tohoto nového kurzu se ale studium přímo na mobilu pochopitelně nabízí nejvíc.

Kolik času je na dokončení kurzu?

Standardních 12 měsíců jako u všech ostatních kurzů. Podmínky prodlužování jsou též nastavené stejně.

Bude u tohoto kurzu možné vyžádat si certifikát o absolvování?

Ano, bude to fungovat přesně stejně jako u jiných kurzů.

Kam dál?

Podrobnější informace o tomto novém kurzu najdete zde.
Seznam probíraných témat je k dispozici zde.
Objednat přístup je možné zde.

Pro případné doplňující dotazy prosím využijte emailovou adresu info@onlinefotoskola.cz .

Užitečný článek? Dejte o něm vědět ostatním! Máte připomínky? Napište mi email na info@onlinefotoskola.cz .

Začínáte s fotografováním? Hledáte ucelený kurz, který Vás rychle a názorně naučí to nejdůležitější, co je třeba pro tvorbu technicky, obsahově i esteticky zdařilých fotografií? Přesně tohle nabízí Kurz základů fotografování.

Kam dál?