Články

Zobrazeny jen články se štítky: Úpravy ×    

15. ledna 2024
Začínající uživatelé programů Lightroom (Classic) a Photoshop poměrně často narážejí na problém s nesouladem barev v obou programech. V tomto článku si povíme, jak tuto častou potíž jednoduše překonat.

12. listopadu 2015
Histogram je součástí každého fotografického softwaru a umí jej zobrazit i mnohé digitální fotoaparáty. K čemu slouží, jak ho číst a na co si dát při jeho používání pozor?

5. listopadu 2015
Pomocí úprav na počítači lze opravit rozličné nedostatky a fotografii výrazně vylepšit. Stále však existuje řada věcí, které je potřeba udělat správně již při focení, protože se úpravami zachránit dost dobře nedají.

30. října 2015
Content-aware fill, neboli "výplň zohledňující obsah", je nesmírně užitečný nástroj Adobe Photoshopu, pomocí kterého lze doplňovat či retušovat i poměrně velké části obrazu. V tomto článku si ho krátce v praxi ukážeme.

6. dubna 2015
Rovný horizont je jeden z nejzákladnějších formálních požadavků na dobrou fotografii krajiny. V dnešním článku si ukážeme, jak rovného horizontu docílit při focení, jak ho případně opravit na počítači a na co si při tom dávat pozor.