Články

Zobrazeny jen články se štítky: Software ×    

30. října 2015
Content-aware fill, neboli "výplň zohledňující obsah", je nesmírně užitečný nástroj Adobe Photoshopu, pomocí kterého lze doplňovat či retušovat i poměrně velké části obrazu. V tomto článku si ho krátce v praxi ukážeme.

6. dubna 2015
Rovný horizont je jeden z nejzákladnějších formálních požadavků na dobrou fotografii krajiny. V dnešním článku si ukážeme, jak rovného horizontu docílit při focení, jak ho případně opravit na počítači a na co si při tom dávat pozor.

16. února 2015
Složka Fotky roste a roste? Možná je na čase ji začít trochu prořezávat. Dnešní článek přináší tipy, jak předcházet nekontrolovatelnému bobtnání vaší knihovny fotografií.

3. února 2015
Společnost Adobe loni přišla s novým produktem s názvem Lightroom Mobile. Je k dispozici pro zařízení s operačními systémy iOS a Android a přestože už je na světě docela dlouho, řada lidí jej stále považuje za trochu něco jiného, než čím doopravdy je.
Štítky:  PokročilýSoftware

1. února 2015
Klávesové zkratky dokáží dramaticky zvýšit rychlost práce s jakýmkoliv programem. Pro Adobe Photoshop to platí dvojnásob. Tento článek přináší výběr nejdůležitějších klávesových zkratek Photoshopu užitečných pro fotografy. K dispozici je i PDF verze určená k tisku na list A4.
Štítky:  PokročilýSoftware

7. prosince 2014
Když se řekne úprava fotografií, většinu lidí automaticky napadne: "Photoshop". Existují však i jiné pixel editory. Jedním z nich je i zdarma dostupný program GIMP. Představuje použitelnou alternativu?