Články

Zobrazeny jen články se štítky: Úvahy ×    

25. února 2017
Na "kompoziční pravidla" má každý svůj názor, často velmi vyhraněný. Někdo říká, že jsou tím úplně nejdůležitějším, jiný je považuje za naprostou hloupost a ztrátu času. Tak jak to s nimi tedy je?

7. srpna 2015
Jak se v průběhu času vyvíjí fotograf - od úplného zelenáče až po ostříleného borce - s podrobnou charakteristikou jednotlivých vývojových stádií. Najdete se v některé z popisovaných úrovní i Vy?

16. července 2015
Někdo fotí profesně, někdo s fotoaparátem dělá umění. Mnoho lidí však fotí prostě proto, že je to baví, těší, uspokojuje. Fotografie je skutečně mimořádně vděčným koníčkem, navíc v mnoha ohledech jedinečným, protože ...

7. května 2015
Mnoho lidí vnímá kritiku svých fotografií jako něco nepříjemného a nežádoucího. Nestojí o ni. To je ale obrovská chyba. Kritika je totiž naprosto nezbytná k tomu, aby se člověk mohl zlepšovat. Aby nedělal pořád dokola stejné chyby a jeho tvorba se neplácala stále na místě.
Štítky:  Úvahy

27. dubna 2015
Rozlišení snímačů rok od roku roste. Pokaždé, když některý z výrobců přijde s dalším skokovým zvýšením rozlišení ve svých přístrojích, začnou se ozývat kritické hlasy: Kam až to zajde? Kdo to potřebuje? A je to vůbec k něčemu?

5. prosince 2014
"To je krásná fotka, takový foťák bych taky chtěl!" je věta, která zvedne žluč každému fotografovi se špetkou sebeúcty. O drahé výbavě to přeci není - nebo ano?