Články

Články v této sekci slouží primárně jako doprovodné, rozšiřující texty ke kurzům fotografování. Jednotlivé články jsou označené štítky, podle kterých lze vyhledat příspěvky konkrétního druhu a doporučené úrovně pokročilosti.

24. srpna 2022
Online fotoškola se nyní lépe zobrazuje na mobilních zařízeních, zejm. na smartphonech držených v poloze na výšku. Převod obsahu do nového zobrazení byl dokončen. Podrobnosti v článku.

30. března 2022
Online fotoškola se v nejbližších dnech bude stěhovat na nové servery. Přesun je nezbytný, aby bylo možné zajistit co možná nejstabilnější provoz stránek v příštích letech.

23. února 2022
Kurz základů fotografování se v minulém týdnu dočkal významnější aktualizace. Změny se týkají zejm. témat, která souvisejí s nejnovějším vývojem na poli fototechniky a foto softwaru.

27. listopadu 2021
Podrobný návod, jak postupovat, když si vybíráte Váš první, pořádný fotoaparát. Srovnání různých kategorií fotoaparátů, tipy pro výběr fotoaparátu.

14. listopadu 2021
Na co si dát při focení pozor, co dělat a co naopak nikdy nedělat. Video přináší 40 tipů, jak předcházet nejběžnějším fotografickým nehodám.

20. října 2021
Ačkoliv jsme všichni doufali v opak, COVID-19, zdá se, stále ještě není zcela za námi a pravděpodobně nás tak všechny čeká další náročný podzim a zima.
Štítky:  Provozní informace

5. října 2021
Nástroje v sekci Pomůcky byly aktualizovány a dočkaly se řady drobných vylepšení. Pomůcky by tak měly sloužit ještě lépe než doposud. Podrobnosti v článku.

3. října 2021
Online fotoškola nebude nadále aktivně využívat platformu Facebook. Profil Online fotoškoly v této službě bude zakonzervován a nebude již nadále aktualizován.

2. července 2021
Vývoj Kurzu úprav digitálních fotografií byl dokončen. Kurz tak s okamžitou platností přechází z dosavadního režimu předběžného přístupu do standardního provozu.

14. ledna 2020
Úvod do problematiky fotografických filtrů - jaké typy filtrů existují, k čemu jednotlivé typy filtrů slouží, v čem se liší kulaté a hranaté provedení filtrů a jaké filtry má smysl v dnešní době pořizovat.

← novější příspěvkystarší příspěvky →