Články

Články v této sekci slouží primárně jako doprovodné, rozšiřující texty ke kurzům fotografování. Jednotlivé články jsou označené štítky, podle kterých lze vyhledat příspěvky konkrétního druhu a doporučené úrovně pokročilosti.

5. června 2024
Vše co potřebujete do začátku vědět k tomu, abyste si mohli naplánovat vlastní fotografickou výpravu do italských Benátek.

12. března 2024
Na stránce Můj účet nyní najdete novou sekci nazvanou Studijní preference. V rámci ní si můžete zvolit, jak přísně nebo naopak benevolentně mám hodnotit Vaše úlohy a též režim, v jakém je budu zpracovávat. Více v článku.

11. února 2024
Čím se v reálu liší levné a drahé fotoaparáty? Je mezi nimi opravdu tak velký rozdíl v obrazové kvalitě? A co jiného "lepší" fotoaparáty nabízejí oproti cenově dostupnějším alternativám?

24. ledna 2024
Vše co potřebujete do začátku vědět o přepočítávání ohniskových vzdáleností. Čím se liší skutečná a "přepočtená" ohniska, jak se přepočty provádějí a k čemu jsou dobré.

15. ledna 2024
Začínající uživatelé programů Lightroom (Classic) a Photoshop poměrně často narážejí na problém s nesouladem barev v obou programech. V tomto článku si povíme, jak tuto častou potíž jednoduše překonat.

14. ledna 2024
Dárkové poukazy jsou nyní barevně rozlišené podle toho, k jakému kurzu se vztahují. Barvy zhruba odpovídají barvám tematických obrázků jednotlivých kurzů a současně též barvám, které se používají na certifikátech.

8. prosince 2023
Informace o provozním režimu Online fotoškoly v závěru letošního roku pro účastníky kurzů a pro případné opozdilce, kteří shánějí vánoční dárky na poslední chvíli.
Štítky:  Provozní informace

7. září 2023
Ode dneška je možné objednávat přístupy do nového Kurzu focení mobilem. Pojďme si při této příležitosti tento nový kurz představit.

30. července 2023
Práce na novém Kurzu focení mobilem zdárně pokračují, i když s mírným zpožděním oproti původnímu plánu. Aktuální předpokládaný termín spuštění je konec srpna.

24. února 2023
Dnes byla do systému zapracována funkcionalita prodlužování přístupových licencí. Prodlužování přístupů je tak nyní snadno dostupné všem a má jasná pravidla. Podrobnosti v článku.


 starší příspěvky →